EN |
    ورود
   8:41:41 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 04 / 16
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

وزیر بهداشت تاکید کرد:

ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی

وزیر بهداشت بر ضرورت آشنایی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت:به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با بیان این که عرصه فرهنگ در تاب آوری مملکت در شرایط سخت، عرصه مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود، گفت: در این اجلاس  مقرر شد معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، پیشنهادات و محورهایی در راستای پروژه ملی به منظور تحول فرهنگی در دانشگاه های علوم پزشکی آماده کنند.

دکتر نمکی یکی از استنادات قوی برای تحول فرهنگی در دانشگاه های علوم پزشکی را بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد و گفت: گام دوم انقلاب، بیانیه‌ای است که از سوی مقام معظم رهبری، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر شده‌ است و به عنوان یکی از اسناد بسیار هوشمندانه و مدبرانه بالادستی است که تدوین برنامه های فرهنگی کشور باید،  حول و حوش این بیانیه باشد.

وزیر بهداشت در خصوص موضوع معیشت دانشجویان چه در بحث خوابگاه ها و چه در بحث تغذیه و سرانه آنها، اظهار داشت: علیرغم فشارهای اقتصادی، باید سعی کنیم از سرانه فرهنگی و دانشجویی کاسته نشود و این مسئله در دل بودجه های دانشگاه های علوم پزشکی گم نشود و در اختیار معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد تا با نظر آنها ، هزینه شود.

دکتر نمکی  بر ضرورت آشنایی دانشچویان دانشگاه های علوم پزشکی با مشاهیر علمی، فرهنگی و اخلاقی تاکید کرد و گفت: به منظور تحول فرهنگی مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی، لازم است دانشجویان با چهره های برجسته عرصه فرهنگ، علم و هنر سرزمین مان ایران آشنا شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به توجه ویژه به موضوع بهداشت روان از سوی معاونان و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: باید بتوانیم با ارائه راهکارهای مناسب با اصول اخلاقی و انقلابی، در شادمان تر کردن دانشجو یان تلاش کنیم و  از غم زدگی به سوی جوی شاد در دانشگاهها برویم و با شیوه های مختلف متناسب با فرهنگ، اقلیم، اخلاق و عقیدتی خود بتوانیم جو دانشگاه را تلطیف و شادتر کنیم  تا امید برای آینده را در دل دانشجویان زنده کنیم.

دکتر نمکی همچنین بر توجه ویژه فرهنگی و علمی به دانشجویان نخبه و هدایت آنها در مسیر درست تاکید کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به نشان دار کردن بودجه و اعتبار تخصیص داده شده به معاونت های فرهنگی و  دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در آینده، گفت: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با همراهی و همکاری سازمان برنامه و بودجه، ردیف مستقل بودجه برای حوزه فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی  کشور در نظر بگیریم.

دکتر نمکی در ادامه با اشاره به راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت، گفت: پرونده الکترونیک سلامت، راهکار مناسبی برای در اختیار داشتن اطلاعات سلامت مردم به صورت آنلاین است و از این هفته دسترسی مردم با رعایت ضرایب امنیتی از طریق گوشی های همراه نیز صورت خواهد گرفت و امیدواریم با تمام اقداماتی که در ساختار پرونده الکترونیک سلامت صورت گرفته، است  شاهد بانک جامع اطلاعاتی سلامت باشیم.

وزیر بهداشت در پایان در خصوص عرضه دارو از طریق شبکه های اجتماعی ، گفت: مردم نباید به فروش و عرضه دارو غیر از مسیر قانونی داروخانه اعتماد کنند.

ساعت : 14:38 -  روز  : سه شنبه  - 1 /  5 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :127

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: