EN |
    ورود
   11:15:43 AM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1398 / 12 / 01
 
پایگاه خبری وب دا کاشان

برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور

اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور صبح امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

 

به گزارش وب دا، این اجلاس دو روزه به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه های مهم وزارت بهداشت،بررسی وضعیت موجود، ارائه راهکارهای پیشنهادی و افزایش هماهنگی های لازم به مدت دو روز (دوم و سوم مرداد ماه)در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

 

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان، دکتر محمد باقر لاریجانی معاون آموزشی، دکتر رضا ملک زاده معاون پژوهش و فناوری  و  دکتر سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه در این همایش حضور دارند.

 

در روز دوم این همایش که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی شرکت خواهد کرد.

 

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این اجلاس با بیان اینکه با همکاری و مشارکت تمامی معاونین، مدیران و روسای دانشگاه ها می توان بر مشکلات زودگذر ناشی از تحریم ها و فشار های اقتصادی فائق آمد اظهار کرد: در حال حاضر تامین سلامت مردم و ارائه خدمات مناسب از مهمترین اولویت های وزارت بهداشت به شمار می رود و برای دستیابی به آن به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهیم کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیز در مراسم آغاز به کار این اجلاس با بیان اینکه سلامتی بهترین نعمت خدادادی است و هیچکس حق سلب این نعمت را از انسان ندارد  اظهار کرد: در این میان همه تلاش کارگزاران نظام  سلامت این است که در راستای "پیشگیری مقدم بر درمان" برای ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی در حوزه سلامت تدبیر کنند.

 

دکتر محمد رضا دارابی تصریح کرد: در این همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور که سکاندار سیاست گذاری حوزه سلامت در کشور هستند به همراه مدیران حوزه های مختلف ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ارتقای سلامت مردم گرد هم آمده اند.

 

در روز نخست یکصد و نهمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی سه کارگروه تخصصی شامل "آموزش و تحقیقات دانشجویی" ، کارگروه "اقتصاد سلامت و مدیریت سلامت" و کارگروه "دارو و درمان، بیمه و پرونده الکترونیک سلامت" برپا خواهد شدو معاونین وزارت بهداشت به همراه روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور ضمن بحث و تبادل نظر در محورهای تعیین شده به ارائه راهکارها در راستای دستیابی به اهداف و سیاست های کلان کشور خواهند پرداخت.

 

همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی مشهد فردا به کار خود پایان می دهد.

ساعت : 12:11 -  روز  : چهار شنبه  - 2 /  5 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :89

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: