EN |
    ورود
   6:32:59 PM

"خدایا به ما ظرفیت و لیاقتی عطا کن که بتوانیم ناشر بخشی از خبری باشیم که تو اراده کرده ای در هستی نشر یابد"
 

1399 / 05 / 14
 
فرهنگ سلامت

افراد چاق میزان دریافت مواد غذایی در ماه رمضان را 20 درصد کاهش دهند

در ماه رمضان افرادی که اضافه وزن دارند و یا چاق هستند بهتر است میزان دریافت مواد غذایی را نسبت به سایر ایام تا 20 درصد کاهش دهند.

دکتر احمد پورآرام متخصص تغذیه،‌ در گفت وگو با خبرنگار وب دا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: افراد چاق و دارای اضافه وزن در صورت پیروی از یک برنامه غذایی صحیح و کنترل شده، با سوزاندن و حذف چربی های اضافه در بدن سبب کنترل اضافه وزن و چاقی شده و در نهایت سبب بالابردن سطح سلامت در این افراد می شود.

وی افزود: چاقی و اضافه وزن منشاء اصلی بسیاری از بیماری های متابولیک و غیرواگیر است که مرگ ومیر بالایی را به خود اختصاص می دهد که این خود از فواید و تاثیرات مهم روزه داری در کنترل بیماری ها است.

به گفته این متخصص تغذیه، کسانی که چاق نیستند و یا اضافه وزن ندارند، می توانند سطح دریافت انرژی روزانه خود را در ماه رمضان مانند سایر ایام حفظ کنند که در این صورت در پایان ماه رمضان تغییر محسوسی در وزن آنها ایجاد نمی شود.

دکتر پورآرام تصریح کرد:‌ افزایش و یا کاهش وزن افراد در پایان ماه رمضان به وضعیت اضافه وزن و چاقی فرد قبل از ورود به ماه مبارک، نحوه تغذیه فرد در این ایام و در نهایت وضعیت انجام فعالیت های بدنی وی در طول ماه بستگی دارد و به همین دلیل افرادی که به این نکات توجه نمی کنند، به اضافه وزن و حتی چاقی مبتلا می شوند.

ساعت : 8:28 -  روز  : سه شنبه  - 3 /  5 / 1391 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :664

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: